Kurser i simhallen höst 2018

Anmälning till en kurs riktas till arrangörerna.
Vuxeninstitutet: 040-1600687
NGF: 040-7037016
Folkhälsan: victoriagran9 [at] gmail.com
 


Vattengymnastiken ordnas i terapibassängen om inget annat står.

MÅNDAGAR
Vattengymnastik 1 kl 13:15-14:00 måndagar 17.9-3.12 och 7.1-8.4 Ledare: Anne-May Westerlund VI
Vattengymnastik 2 kl 14:15-15:00 måndagar 17.9-3.12 och 7.1-8.4 Ledare: Anne-May Westerlund  VI
Vattengymnastik 3 kl 16:45-17:30 måndagar 17.9-3.12 och 7.1-8.4 Ledare:  Melissa Nordström VI
Vattengymnastik 4 kl 17:30-18:15 18.9-4.12 och 8.1-16.4 Ledare:  Melissa Nordström VI
Vattengymnastik  kl 18:15-19:00 3.9-26.11 och 14.1-8.4 Ledare: Melissa Nordström NGF
Aqua hiit i stora bassängen kl 19:30-20:15 17.9-3.12 och 7.1-8.4 Ledare : Ann-Charlotte Backholm VI
Bekanta dig med vatten, Barn från 5 år kl 16:00-16:45 17.9-3.12 Ledare: Ellen Hagback NGF
Simteknik för barn kl 16:45-17:30 17.9-3.12 Ledare Ellen Hagback VI
Simteknik riktar sig till dem som kan simma över 200m


TISDAGAR

Simteknik för vuxna i stora bassängen kl 17:00-17:45 18.9-27.11 Ledare Charlotta Jaakkola VI
Vattengymnastik 5 kl 15:15-16:00 18.9-27.11 och 8.1-9.4 Ledare: Anne-May Westerlund VI
Vattengymnastik 6 kl 16:00-16:45 18.9-27.11 och 8.1-9.4 Ledare:  Melissa Nordström VI
Vattengymnastik 7 kl 17:30-18:15 tisdagar 18.9-27.11 och 8.1-9.4  Ledare:  Melissa Sundblad VI
Vattengymnastik 8 kl 18:15-19:00 tisdagar 18.9-27.11 och 8.1-9.4 Ledare:  Melissa Sundblad VI


ONSDAGAR

Vattengymnastik 9 kl 11:15-12 onsdagar 19.9-28.11 och 9.1-10.4 Ledare:  Ann-Charlotte Backholm VI
Vattengymnastik 10 kl 12:15-13 onsdagar 19.9-28.11 och 9.1-10.4 Ledare: Ann-Charlotte Backholm  VI
Vattengymnastik 11 kl 13:15-14:00 tisdagar 19.9-28.11 och 9.1-10.4 Ledare: Anne-May Westerlund VI
Vattengymnastik 12 kl14:15-15:00 tisdagar 19.9-28.11 och 9.1-10.4 Ledare: Anne-May Westerlund VI
Vattengymnastik 13 kl 15-15:45 tisdagar 19.9-28.11 och 9.1-10.4 Ledare:  Anne-May Westerlund VI


TORSDAGAR

Djupvattenträning kl.19.30-20.15. (start 11.1) Träning till musik,med ett flytbälte runt midjan.
Stora bassängen.  Ledare: Amanda Nordström NGF

Vattengymnastik 14 kl 16-16:45 torsdagar 13.9-29.11 och 10.1-11.4 Ledare: Stefanija Angeleska Damevski VI
Vattengymnastik15 kl 16:45-17:30  torsdagar 13.9-29.11 och 10.1-11.4 Ledare:Stefanija Angeleska Damevski VI
Vattengymnastik 16 kl 17:30-18:15 torsdagar 13.9-29.11 och 10.1-11.4 Ledare:Stefanija Angeleska Damevski VI


FREDAGAR
Vattengymnastik 17 kl 13:15-14:00 fre 14.9-30.11 och 11.1-12.4. Ledare: Anne-May Westerlund VI
Vattengymnastik 1 kl 15.15-16.00 7.9-30.11 och 18.1-12.4 Ledare: Emma Lipkin NGF
Vattengymnastik 2 kl 16.15-17.00 7.9-30.11 och 18.1-12.4 Ledare: Amanda Nordström ngf

 


LÖRDAGAR

Baby- och familjesim
Nybörjargrupp start kl.9.00
Forts.grupp el. Syskongrupp kl. 9.30-10.15
och Lek och Plask kl. 10.15- 11.00
Arrangör : Folkhälsan i Närpes